Ładowanie

NAPRAWA SAMOCHODÓW WARSZAWA

Naprawa Samochodów Hybrydowych, Elektrycznych i z Ad-Blue - Warsztat Mechaniki, Elektryki Samochodowej, Mechanik Diagnostyka, Mechanika Samochodowa Diesel, LPG, oraz Serwis Samochodowy i naprawa silników samochodowych.
Kontakt

Moja bateria hybrydowa umarła – czy lepiej ją naprawić lub wymienić?

Moja bateria hybrydowa umarła – czy lepiej ją naprawić lub wymienić?. Wiele osób, które decydują się na zakup samochodu hybrydowego, robi to ze względu na doskonałą oszczędność paliwa związaną z tymi pojazdami, która zależy od akumulatora hybrydowego. Samochody hybrydowe odzyskają energię poprzez hamowanie regeneracyjne, a następnie zgromadzą ją w dołączonych zestawach akumulatorów.

Mechanik & Elektryk – Warsztat Samochodowy w Warszawie. Nasza firma naprawia samochody serwisujemy auta spalinowe, serwis samochodów hybrydowych, naprawa aut diesel, mechanika samochodowa dla aut sportowych, samochody luksusowe, diagnostyka samochodowa.


SERWIS SAMOCHODOWY

NAPRAWA SAMOCHODÓW & WARSZTAT SAMOCHODOWY WARSZAWA
MECHANIK SAMOCHODOWY WARSZAWA

Masz Pytania?

Zadzwoń do Naszego Biura! Wolne terminy, można dzwonić i umawiać serwis samochodowy od ręki, pełna diagnostyka na orginalnym oprogramowaniu.

SERWIS SAMOCHODOWY AUT, DOBRY MECHANIK, NAPRAWA SAMOCHODÓW HYBRYDOWYCH i ELEKTRYCZNYCH, REGENERACJA BATERII HYBRYDOWYCH

Tel: (+48) 570 933 114

Naprawa Silnika, Elektryk Samochodowy, Naprawa Skrzyni Biegów, Mechanik & Elektryk – Warsztat Samochodowy

Mechanik & Elektryk - Warsztat Samochodowy w Warszawie
Mechanika Samochodowa & Elektryk Samochodowy – Warsztat Samochodowy w Warszawie

Zobacz też nasze inne kategorie oraz artykuły na temat naprawy i serwisu samochodowego: Mechanik Samochodowy Warszawa, diagnostyka samochodów, naprawa samochodów, serwis aut hybrydowych.

Biorąc pod uwagę znaczenie baterii hybrydowej, często zastanawia się, co powinieneś zrobić, jeśli umrze. Niestety koszt jakiegokolwiek działania będzie prawdopodobnie wysoki. Dotyczy to zarówno naprawy, jak i wymiany baterii. Pozostawia to skomplikowaną decyzję, gdy zastanawiasz się, którą trasę wybrać.

Kiedy bateria się wyczerpie

Akumulator twojej hybrydy może umrzeć z tego samego powodu, który miałby miejsce w przypadku każdego innego pojazdu, bez względu na to, czy masz akumulator Toyota Prius 2005, akumulator Ford Fusion 2014, czy hybrydę innego modelu. Zużyta bateria Prius nie daje nic dobrego, wymagając wymiany baterii hybrydowych.

Opłata może wyczerpać się z dnia na dzień, pozostawiając cię pozostawionego na lodzie bez funkcjonalnego samochodu. A może na tablicy wskaźników znajduje się komunikat ostrzegawczy dla hybrydowego systemu Prius Check. Bez względu na to, jak odkryjesz, że masz rozładowaną baterię, będziesz musiał zdecydować, co robić.

Czy obejmuje to gwarancja?

Pierwszą rzeczą do sprawdzenia, czy bateria się wyczerpie, jest to, czy nadal jesteś objęty gwarancją na baterię Prius. Gwarancja na akumulator hybrydowy Toyoty obejmuje wymianę na określony czas lub określony przebieg. Jeśli masz szczęście, że masz taką ochronę, nie musisz się martwić, ile kosztuje wymiana akumulatora samochodowego.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​możesz mieć przedłużoną gwarancję na akumulator. Na przykład nowa Toyota będzie chroniona przez 100 000 mil lub osiem lat, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. To dobra wiadomość dla większości kierowców, ale nie pomoże ci, jeśli masz zużyty akumulator Toyota Prius 2008. To niewątpliwie będzie poza gwarancją.

Czy możesz naprawić akumulator?

koszty naprawy

Ze względu na wzrost popularności pojazdów hybrydowych w ostatnich latach pojawiło się więcej firm zajmujących się naprawą akumulatorów hybrydowych w całym kraju. Niektóre firmy oferują tę usługę, między innymi naprawy samochodowe, inne specjalizują się w naprawie akumulatorów.

Naprawienie baterii może być znacznie tańszą opcją niż jej całkowita wymiana, ale nie dla wszystkich. Niektórych baterii nie można naprawić. Ewentualnie naprawa baterii może nie mieć sensu finansowego, jeśli w przyszłości może się zepsuć lub umrzeć.

Czasami akumulatory hybrydowe wymagają kondycjonowania. Może to pomóc w pewnych sytuacjach, gdy nie może utrzymać ładunku, ale nie zawsze. Będziesz musiał zabrać samochód do mechanika, aby sprawdzić akumulator. Mechanik pokaże, czy zmaksymalizowałeś żywotność akumulatora samochodu hybrydowego, niezależnie od tego, czy jest to akumulator Toyota Prius, czy akumulator Ford Fusion lub inny akumulator IMA.

Warsztat Samochodowy Warszawa & Naprawa Samochodów

Masz Pytania?

Zadzwoń do Naszego Biura! – Diagnostyka Samochodowa w Warszawie, Naprawa Auta, Diagnostyka i Naprawa w warsztacie w Warszawie. Serwis aut Hybrydowych i Elektrycznych, Warsztat, Diagnostyka komputerowa, Toyota, Lexus, Honda, Audi, Mercedes.

Mechanik Samochodowy oraz Auto Naprawa

Tel: (+48) 570 933 114

Czy należy wymienić baterię?

Jeśli nie można naprawić akumulatora hybrydowego, musisz zadać sobie pytanie, czy należy go wymienić. Może to być niezwykle kosztowne, ponieważ koszt nowych akumulatorów samochodowych jest wysoki, szczególnie w przypadku pojazdów hybrydowych. W zależności od modelu, marki i roku samochodu za nową baterię może być konieczne zapłacenie od 3 000 do 8 000 Euro.

Możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy i kupić używaną baterię hybrydową, ale nawet te mogą kosztować co najmniej 2500 zł, jeśli nie więcej.

Biorąc pod uwagę te wysokie liczby, musisz porównać, ile kosztuje nowy akumulator samochodowy, ile kosztuje Prius. Innymi słowy, czy twój samochód wciąż jest wystarczająco wart, aby uzasadnić koszt wymiany akumulatora?

Należy pamiętać o naprawach

Pamiętać

Jeśli zdecydujesz się naprawić zestaw akumulatorów Prius, powinieneś pamiętać o kilku rzeczach. Nie chcesz zepsuć samochodu ani akumulatora w trakcie naprawy.

Pozostaw to profesjonalistom

Nigdy nie próbuj samodzielnie naprawiać baterii Prius, chyba że masz odpowiednie przeszkolenie. Tego typu naprawę, a nawet wymianę hybrydowej baterii Prius należy powierzyć specjalistom. Zespół zawiera znaczną ilość energii elektrycznej, wystarczającą, aby cię zabić, jeśli nie wiesz, co robisz. Jeśli masz szczęście przeżyć szok, prawdopodobnie trafisz do szpitala. Dlatego lepiej jest przeprowadzić wyszukiwanie online, „znajdując w pobliżu profesjonalną wymianę baterii Prius”. Ci specjaliści będą znali lokalizację baterii Prius i inne szczegóły, w tym czas pracy baterii Prius.

Hybrydy wymagają narzędzi specjalnych

Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę, że praca na akumulatorze hybrydowym to nie to samo, co praca na akumulatorze z innego rodzaju auto. Baterie hybrydowe mają unikalną konstrukcję, co prowadzi do potrzeby odrębnego szkolenia i narzędzi do pracy na bateriach. Akumulator Toyota Prius wymaga innych narzędzi niż akumulator Nissan Leaf lub akumulator hybrydowy Ford Fusion.

Oznacza to, że nie można po prostu zabrać akumulatora hybrydowego Ford Escape do dowolnego mechanika. Ich doświadczenie w pracy z akumulatorem Escape jest bez znaczenia, chyba że mają narzędzia do hybrydowego akumulatora samochodowego.

Naprawy mogą oferować wyłącznie poprawki krótkoterminowe

Jak wspomniano wcześniej, jedną z rzeczy, o których należy pomyśleć przy naprawie baterii hybrydowej, jest to, czy będzie to krótkoterminowe rozwiązanie, czy też sprawi, że bateria będzie działać długo. Nawet dobrze wyszkoleni mechanicy mogą naprawić bieżące problemy z akumulatorem. Jeśli jest stary, w przyszłości mogą pojawić się kolejne problemy.

Na przykład, twój mechanik może naprawić jedno ogniwo w hybrydowym akumulatorze Honda Civic w 2003 roku, ale to nie znaczy, że kolejne ogniwo nie pęknie wkrótce. Pamiętaj, że wraz ze starzeniem się samochodu prawdopodobieństwo naprawy wszystkich elementów, w tym akumulatora, jest większe. Innymi słowy, akumulator Twojego samochodu hybrydowego najprawdopodobniej z czasem się zepsuje. W związku z tym porównaj koszty baterii Prius z żywotnością baterii hybrydowych i wartością samochodu.

Możesz unieważnić gwarancję

Zanim dokonasz jakichkolwiek napraw, dokładnie zapoznaj się z gwarancją swojego samochodu, zwłaszcza jeśli masz nowszy pojazd. Nadal możesz być objęty ubezpieczeniem na akumulator Ford Fusion 2010, jeśli kupiłeś przedłużoną gwarancję.

W zależności od gwarancji jest bardzo prawdopodobne, że przeprowadzenie naprawy akumulatora spowoduje jego unieważnienie. Możesz obejść ten problem, zlecając naprawę autoryzowanemu serwisowi samochodowemu. Na przykład, jeśli masz problemy z Fordem Fusion Hybrid 2010, musisz zabrać samochód do centrum serwisowego dealera Forda, aby uniknąć unieważnienia gwarancji. Jeśli masz gwarancję na akumulator Toyota Prius, zanieś go do dealera Toyoty w sprawie oficjalnych akumulatorów Toyota Prius Hybrid. Niestety, koszt baterii Prius może być wyższy u dealera niż w zewnętrznym centrum napraw.

Naprawy mogą być przystępne

Po spełnieniu wszystkich odpowiednich warunków, w tym bez obawy o gwarancję i możliwość naprawy baterii, wybranie opcji naprawy baterii zamiast jej wymiany pozwala zaoszczędzić znaczne pieniądze. Pamiętaj tylko, aby spojrzeć na koszty długoterminowe i porównać je z kosztami wymiany baterii Prius, aby potwierdzić, że jest to mądra decyzja finansowa.

Ile kosztuje naprawa lub wymiana akumulatora Prius?

Z poważnymi ostrzeżeniami dotyczącymi kosztów napraw i wymiany, czas spojrzeć na niektóre średnie ceny. Pamiętaj, że na cenę wpłyną różne czynniki, począwszy od marki i modelu. Nawet koszt akumulatora Toyota Prius i hybrydowego akumulatora Toyota Camry może być bardzo różny.

Ile kosztują akumulatory hybrydowe do naprawy lub wymiany, zależy również od zakresu koniecznych napraw, ogólnego stanu samochodu i innych czynników.

Powiedziawszy to, rozważ następujące liczby.

Testowanie i warunkowanie

Ci, którzy chcą spróbować naprawić baterie przed ich wymianą, powinni być przygotowani na wydanie co najmniej 1000 zł. Testowanie i kondycjonowanie baterii zwykle kosztuje od 1200 do 1800 zł .

Kupowanie nowej baterii

Jeśli zdecydujesz się zastąpić obecny akumulator nową baterią hybrydową, spodziewaj się , że będzie kosztował od 3 000 do 8 000 zł  .

Kupowanie zużytej baterii

Ci, którzy chcą zaoszczędzić trochę pieniędzy i skorzystać ze zużytej baterii hybrydowej, powinni być gotowi do wydania od 1500 do 3500 zł .

Kupowanie przebudowanej baterii

Wreszcie, jeśli zdecydujesz się na zastąpienie obecnego akumulatorem samochodowym do odnowienia, spodziewaj się zapłaty od 1 500 do 5 000 zł.  Miejsce, w którym mieści się w tym zakresie, zależy od tego, czy potrzebujesz odnowionej baterii Prius, wymiany baterii Chevy Volt, czy innej do innego modelu.

Płacisz za więcej niż akumulator – ile kosztuje akumulator samochodowy?

Kiedy pytasz, ile kosztują akumulatory samochodowe, pamiętaj, że cena to coś więcej niż koszt samego akumulatora. Będziesz także musiał zapłacić za robociznę, a mechanik może naliczyć dodatkowe opłaty.

Opłaty za robociznę będą niemałą sumą, biorąc pod uwagę specjalistyczny charakter pracy na rozładowanej baterii Prius lub innej baterii hybrydowej. Koszt robocizny uwzględni intensywne szkolenie mechaników, a także specjalistyczne narzędzia, których potrzebują.

Ponadto akumulatory hybrydowe kosztują więcej niż zwykłe akumulatory samochodowe, ponieważ są bardziej skomplikowane. Nawet ich wymiana jest bardziej czasochłonna.

Czas potrzebny na naprawę lub wymianę akumulatora ma bezpośredni wpływ na koszty pracy, a wymagany czas zależy od danego samochodu. Zazwyczaj wymiana akumulatora Prius w Prius C. zajmuje od 2 do 3,3 godziny pracy. Jest to w dolnej części spektrum, ponieważ Toyota Highlander Hybrid może generować opłaty za robociznę od 5,6 do 9,3 godziny.

Ta ogromna różnica pokazuje, że nie ma nawet spójności w złożoności wymiany akumulatorów hybrydowych Toyoty. Aby uzyskać dokładną liczbę godzin pracy na instalację akumulatora posprzedażnego Nissan Leaf, akumulatora Camry Hybrid z 2007 r. Lub jednego z innego samochodu, musisz zapytać mechanika. Zastosowanie modeli akumulatorów 2012 może być droższe niż nowsze ceny akumulatorów Toyota Prius.

Aby uzyskać dokładną wartość kosztu wymiany akumulatora samochodowego, musisz połączyć cenę tego robocizny z powyższymi kosztami akumulatora samochodowego. Przynajmniej zapłacisz 1700 zł , chociaż miałbyś niewiarygodne szczęście, że musiałbyś wydać tak niewiele, jak koszt wymiany baterii Priusa. Cena całej naprawy lub wymiany, w tym części i robocizny, może wynosić nawet 9 000 zł .

Zrozumienie wysokich cen

Być może zastanawiasz się, dlaczego koszt nowego akumulatora samochodowego jest tak wysoki w przypadku pojazdów hybrydowych. Sprowadza się to do tego, że hybrydy mają unikalne baterie i inne układy mechaniczne. Samochody hybrydowe wykorzystują dwa rodzaje energii, zarówno silnik elektryczny, jak i tradycyjny silnik spalinowy. Potrzebują również hybrydowego zestawu akumulatorów do przechowywania dodatkowego ładunku, w wyniku czego bateria Prius 12 V lub Prius 12 V bateria.

Z tego powodu mechaniczne elementy hybryd są bardziej skomplikowane. Są również często droższe w produkcji, częściowo z powodu części, a częściowo dlatego, że są produkowane w mniejszych ilościach.

Ludzie zwykle wybierają hybrydy ze względu na zwiększenie zużycia paliwa, ponieważ mogą uzyskać co najmniej kilka mil na galon więcej niż ich niehybrydowe odpowiedniki. Najprawdopodobniej badałeś Honda Civic Hybrid mpg 2005 przed zakupem i spojrzałeś na Prius kontra Volt przed odpowiedzią, że hybrydy są tego warte.

Toyota Prius była pierwszym samochodem hybrydowym głównego nurtu na drodze, ale teraz jest ich kilkadziesiąt. Niektóre z najbardziej popularnych obejmują:

 • Chevrolet Bolt EV, Malibu i Volt
 • Ford Escape Hybrid, C-Max Energi, C-Max Hybrid, Fusion Energi i Fusion Hybrid
 • Honda Accord Hybrid, Clarity, CR-Z i Insight
 • Hyundai Ioniq i Sonata Hybrid
 • Kia Niro Hybrid i Optima Hybrid
 • Lexus ES 300h i RH 450h
 • Toyota Prius, Prius Prime, Prius C i Prius V.
 • Toyota Avalon Hybrid, Camry Hybrid, Highlander i RAV4 Hybrid

Co wyróżnia baterie hybrydowe?

Jak wspomniano, jednym z powodów, dla których akumulatory hybrydowe są droższe w naprawie i wymianie niż w innych pojazdach, jest ich wyjątkowość. Pamiętaj, że samochody hybrydowe łączą silnik elektryczny i silnik gazowy i że często mogą pokonywać krótkie odległości przy użyciu wyłącznie energii elektrycznej.

Z powodu tej konfiguracji akumulatory hybrydowe muszą być w stanie dostarczyć energię w dużych ilościach. Ponadto akumulatory hybrydowe muszą być całkowicie rozładowane bez uszkodzeń, a następnie szybko się ładować. Natomiast tradycyjne akumulatory samochodowe zwykle nie są przeznaczone do rozładowania.

Aby dać wyobrażenie o tym, co to oznacza w praktyce, należy wziąć pod uwagę, że typowa auto bateria zasila układ 12 V. Natomiast Toyota Highlander Hybrid wymaga mocy 288 woltów, która z falownikiem osiąga 500 woltów.

Jak długo wystarczają baterie hybrydowe?

Podobnie jak w przypadku kosztów, nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Jak długo wytrzyma bateria Prius będzie miała inną odpowiedź niż to samo pytanie dla modelu Civic lub innego modelu. Odpowiedź może być nawet inna dla różnych akumulatorów hybrydowych pochodzących od jednego producenta.

Jako punkt odniesienia weź pod uwagę, że średnia oczekiwana żywotność nowego akumulatora samochodowego wyniesie około trzech do pięciu lat. Oczywiście są one znacznie tańsze niż baterie hybrydowe do wymiany.

Jeśli użyjesz typowej gwarancji na akumulator hybrydowy jako ramy odniesienia, możesz założyć, że powinny one trwać około ośmiu lat. Trwa to tak długo, jak większość producentów samochodów będzie oferować pokrycie baterii. Czy to oznacza, że ​​Twoja bateria Priusa z 2008 roku działa w pożyczonym czasie? Może, ale może nie.

Odpowiedź na to, jak długo trwa bateria hybrydowa, zależy nie tylko od samego samochodu, ale także od sposobu prowadzenia pojazdu i miejsca zamieszkania. Możesz wydłużyć żywotność akumulatora Toyota Prius, traktując go dobrze. Oznacza to, że nie należy narażać go na ekstremalne temperatury, unikać pełnego rozładowania i regularnie ładować. Jeśli zrobisz te wszystkie rzeczy, wydłużysz żywotność baterii hybrydowej i hybrydowej, niezależnie od tego, czy jest to bateria hybrydowa Toyota Camry 2007, bateria Prius 12v 2010, bateria Honda Civic Hybrid z 2004 r., Czy inna z innego modelu.

Jeśli dbasz o swoją baterię hybrydową, może się okazać, że znacznie cofasz jej wymianę. W niektórych przypadkach żywotność akumulatorów hybrydowych może być dłuższa niż odpowiedź na pytanie, jak długo trwa Prius. Przynajmniej konieczna może być naprawa innych elementów mechanicznych przed wymianą akumulatorów Prius.

Porównanie wymiany akumulatorów hybrydowych we wszystkich markach i modelach

Jak wspomniano wcześniej, kwota, którą musisz zapłacić za naprawę lub wymianę baterii hybrydowej, będzie zależeć od marki i modelu, wraz z rokiem, stanem i innymi czynnikami. Aby dać Ci wyobrażenie, czego możesz oczekiwać od kosztów akumulatorów hybrydowych, oto krótki przegląd kosztów akumulatorów samochodowych dla szeregu hybryd.

Toyota Prius Hybrid

Toyota Prius

Toyota Prius pozostaje jednym z najpopularniejszych modeli hybrydowych ze względu na swoją długoletnią naturę, silną reputację i fakt, że była jedną z pierwszych hybryd. Od samego początku Prius rozszerzył się o różne modele, w tym Prius Prime, który jest hybrydą plug-in, Prius C, który jest nieco mniejszy, i Prius V, który jest nieco większy.

Wymiana akumulatora w Toyota Prius nie będzie tania. Cena jest nieco kontrolowana przez popularność samochodu, ale oznacza to również, że mechanicy i Toyota mogą uciec od ładowania więcej. Jest wystarczający popyt.

Oczekuj, że zapłacisz od 2 300 do 2 600 zł za samą baterię zamienną. Następnie będziesz musiał doliczyć koszty pracy i inspekcji. Naprawianie baterii Prius nie jest powszechne; zazwyczaj wymagana jest wymiana.

Pamiętaj, że koszt wymiany baterii Prius będzie zależał od kosztu baterii Prius, a to, ile kosztuje bateria Prius, zależy od szeregu czynników.

Konieczne może być znalezienie informacji na temat wymiany akumulatora hybrydowego Toyota Prius i kosztów akumulatora Prius dla akumulatora Prius 2004, akumulatora Prius 2005, akumulatora Toyota Prius 2006 lub akumulatora Prius 2006, akumulatora Prius 2007, akumulatora Toyota Prius 2008 lub 2010 Akumulator Prius lub akumulator Toyota Prius 2010. Pamiętaj, że koszty wymiany baterii Prius zależą również od pojemności baterii Prius Prime i tego, czy masz wymianę baterii Prius 12v.

Chevrolet Volt

Chevrolet Volt

Chevrolet Volt pojawił się w 2011 roku i jest to hybryda plug-in, dzięki czemu jego akumulator nieznacznie różni się od innych hybryd na liście. Zamiast typowego formatu hybrydowego Volt używa akumulatora elektrycznego, aż się wyczerpie. Następnie przełącza się na tradycyjny silnik, aby naładować akumulator generatorem elektrycznym. Wymiana baterii Volta może kosztować nawet 3500 zł.

Ford Fusion Hybrid

Ford Fusion Hybrid

Zarówno Ford Fusion Hybrid, jak i powiązany Ford Fusion Energi, oferują szeroki zakres potencjalnych kosztów naprawy lub wymiany. Na szczęście te samochody trwają trochę dłużej, jeśli się nimi zajmiesz. Jednak gdy bateria ulegnie awarii, spodziewaj się zapłacić od 1000 do 6000 zł za sam zestaw baterii i dodatkowe za robociznę. Możesz potrzebować akumulatora Ford Fusion Hybrid od wielu lat i nie możesz tego pominąć. W końcu wiesz, że odpowiedź brzmi nie, czy Ford Escape Hybrid może działać bez akumulatora.

Honda Civic Hybrid

Honda Civic Hybrid - Moja bateria hybrydowa umarła - czy lepiej ją naprawić lub wymienić?

Wymiana Hondy Civic Hybrid zwykle kosztuje około 2000 zł. Ponownie liczba ta dotyczy tylko akumulatora, a nie robocizny.

Pamiętaj, że koszt akumulatora i robocizny może wzrosnąć, jeśli masz starszą Honda Civic Hybrid. Być może szukasz akumulatorów Honda Civic Hybrid z 2004 r., Akumulatora Honda Civic Hybrid z 2005 r., Akumulatora Honda Civic Hybrid z 2006 r., Akumulatora Honda Civic z 2007 r., Akumulatora Honda Civic z 2008 r., Akumulatora Honda Civic z 2013 r. Lub innego akumulatora hybrydowego Honda.

Moja bateria hybrydowa umarła - czy lepiej ją naprawić lub wymienić?
Moja bateria hybrydowa umarła – czy lepiej ją naprawić lub wymienić?

Kia Optima Hybrid

Kia Optima Hybrid Moja bateria hybrydowa umarła - czy lepiej ją naprawić lub wymienić?

Kia Optima Hybrid to kolejny samochód hybrydowy, który w końcu będziesz musiał wymienić akumulator. Dobrą wiadomością dla osób posiadających samochody Optima jest to, że jest to jeden z tańszych akumulatorów hybrydowych do wymiany, zwykle kosztuje około 2500 zł za robociznę.

Nissan Leaf

Nissan Leaf Moja bateria hybrydowa umarła - czy lepiej ją naprawić lub wymienić?

Mimo że Nissan Leaf jest pojazdem całkowicie elektrycznym, wymiana akumulatora jest podobna do akumulatora hybrydowego. Niestety jest to jedna z droższych zamienników, kosztująca nawet 5500 zł.

Może to być zaskoczeniem, zwłaszcza że stanowi dużą część wartości starszych modeli Leaf. W związku z tym możesz pominąć wymianę akumulatora Nissan Leaf 2011, szczególnie biorąc pod uwagę, że jego żywotność nie będzie trwała wiecznie.

Toyota Camry Hybrid

Toyota Camry Hybrid Moja bateria hybrydowa umarła - czy lepiej ją naprawić lub wymienić?

Podobnie jak Prius, akumulator w Toyota Camry będzie działać przez jakiś czas, ale w końcu będzie wymagał wymiany. Być może trzeba będzie zapłacić nawet 4400 $, aby kupić nową baterię dla Camry Hybrid. Porównaj ceny, gdy masz problemy z Toyota Camry Hybrid w 2007 roku, aby wiedzieć, czy powinieneś wymienić baterię w swoich hybrydach Camry 2012. W ten sposób uzyskasz najlepszą cenę za akumulator do Toyota Camry.

Inne hybrydy

Oczywiście są to dalekie od jedynych pojazdów hybrydowych. Konieczne może być skontaktowanie się z mechanikiem lub przeprowadzenie specjalnych badań online, aby zobaczyć, ile będziesz musiał zapłacić za wymianę akumulatora hybrydowego w innych modelach, takich jak akumulator Honda Insight. Pamiętaj, że żywotność akumulatora hybrydy i koszt akumulatora samochodowego będą zależeć od samochodu. Tylko dlatego, że masz najtańszą hybrydę, nie oznacza to, że będziesz mieć najlepszą automatyczną wycenę baterii.

Istnieje alternatywa dla tych wysokich cen

Jeśli wymiana baterii Prius wydaje ci się zbyt droga, a naprawy albo nie działają w twojej sytuacji, albo nie wydają się tego warte, biorąc pod uwagę odpowiedź na pytanie, jak długo wystarczają baterie Prius, istnieje alternatywa.

W przypadkach, gdy koszty wymiany akumulatora w Toyota Prius nie mają sensu finansowego, nie musisz zatrzymywać samochodu. Ale co robisz z uszkodzonym samochodem? Większość ludzi nie chce kupować samochodu, który nie ma funkcjonalnej baterii, zwłaszcza hybrydy bez niej, biorąc pod uwagę wysokie koszty naprawy i wymiany.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​niektóre firmy specjalizują się w kupowaniu mniej niż idealnych samochodów. Naprawa-hybrydy na przykład właśnie to robi. Kupimy Twój samochód, nawet jeśli ma niesprawny akumulator lub całkowicie rozładowany akumulator.

Gdy skontaktujesz się z nami, damy Ci gwarancję oferty na Twoje auto, w oparciu o markę, model, rok i stan. Kiedy zaakceptujesz, odbierzemy go za darmo i w zamian przekażemy ci pieniądze.

Następnie możesz przeznaczyć te pieniądze na nową hybrydę z funkcjonalną baterią. Koszt akumulatora niewiele różni się od żywotności akumulatora hybrydowego w używanym pojeździe. Jednak w przypadku nowego modelu, a nawet delikatnie używanego, wydłużysz żywotność baterii hybrydowej i nie będziesz musiał płacić za koszt baterii hybrydowej z kieszeni. Nie musisz nawet uzyskać hybrydy, jeśli jej nie chcesz. Zadaj sobie pytanie, czy warto kupić hybrydę, zanim dokonasz zakupu.

Co więcej, twój nowy zakup będzie objęty gwarancją Prius, więc nie będziesz musiał płacić za akumulator Prius w najbliższym czasie. Przed zakupem używanej hybrydy sprawdź, jak długo wystarczają hybrydowe akumulatory samochodowe, ponieważ pomoże to uniknąć tej samej sytuacji za kilka lat.

Czy wymiana baterii hybrydowej jest tego warta?

Jeśli chodzi o to, koszt wymiany akumulatora hybrydowego jest niewiarygodnie wysoki. Jeśli masz starszy samochód lub taki, który nie jest w świetnej formie, może nie być warte zapłaty kilku tysięcy dolarów za przedłużenie żywotności akumulatora.

Im bardziej koszt wymiany akumulatora zbliży się do wartości samochodu, tym mniej ma to sens finansowy. W wielu przypadkach sprzedaż samochodu będzie sprytna finansowo. W takich sytuacjach Naprawa Hybrydy może zaoferować gwarancję w 90 sekund.

Hybrydowy akumulator samochodowy

Jednym z powodów zakupu samochodu hybrydowego jest to, że jest to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na benzynie. Odzyskują energię poprzez hamowanie regeneracyjne i przechowują energię w ogromnym zestawie akumulatorów. Kiedy ten zestaw baterii umiera, jaka jest najlepsza opcja? W przypadku większości marek i modeli koszt naprawy lub wymiany jest bardzo wysoki. 

Jak każda komórka pamięci, żywotność baterii hybrydowej może się nieoczekiwanie skończyć. W ciągu nocy ładunek wyczerpuje się w tajemniczy sposób lub na zestawie wskaźników pojawia się komunikat. Wygląda na to, że silnik gazowy pracuje więcej niż powinien, a wskaźnik naładowania akumulatora nigdy się nie pokazuje. Jakie masz opcje, jeśli chodzi o naprawy akumulatorów hybrydowych? Ze względu na wysoki koszt wymiany akumulatorów hybrydowych sensowne może być sprzedanie samochodu i przekazanie gotówki na nowy samochód.

My Hybrid Battery Is Dead! Co mogę zrobić?

Bateria hybrydowa

Producenci stoją za swoimi produktami lepiej niż kiedykolwiek. Na przykład Toyota ma w większości stanów ośmioletnią gwarancję na 100 000 mil na naprawy akumulatorów hybrydowych. W Kalifornii naśladuje gwarancję emisji łącznie przez 10 lat lub 150 000 mil. Oznacza to, że żywotność baterii hybrydowej powinna wynosić co najmniej osiem do dziesięciu lat. Ale kiedy twój pojazd nie spełnia kryteriów gwarancji, jesteś sam.

W ciągu ostatnich kilku lat opracowano hybrydowe naprawy akumulatorów. Niektóre firmy specjalizują się wyłącznie w usuwaniu wewnętrznych usterek w tych ogromnych zestawach akumulatorów. Może zaoszczędzić tysiące w porównaniu z wymianą kompletnego zestawu akumulatorów, ale tylko wtedy, gdy akumulator hybrydowy można naprawić.

Jeśli bateria hybrydowa nie wytrzyma ładowania, może wymagać kondycjonowania. Podobnie jak kondycjonowanie włosów, hybrydowe kondycjonowanie baterii przywraca jej zdrową, mocną dawną świetność… bez połysku.

Możesz sprzedać samochód hybrydowy bez akumulatora!

Czy wiedziałeś?

Naprawianie złej baterii hybrydowej może mieć wysoką cenę! Nowy akumulator może wynosić od 3 tys. Do 8 tys. zł w zależności od samochodu. Nawet zużyta bateria hybrydowa może dać ci 2500 zł lub więcej . Takie naprawy mogą kosztować więcej niż sam samochód! Następną opcją na stole jest sprzedaż pojazdu w stanie, w jakim się znajduje, i uniknięcie nadmiernych wydatków na naprawy, ale sprzedaż uszkodzonego samochodu to nie spacer po parku. Na szczęście Car Brain to rynek mniej niż idealnych samochodów. Zrobimy Ci ofertę online w 90 sekund i odholuj samochód ZA DARMO! W ciągu 1 do 2 dni roboczych.

Naprawa akumulatorów hybrydowych a wymiana

Jeśli wybierzesz drogę naprawy zamiast wymiany, powinieneś wiedzieć kilka rzeczy:

 • Tylko przeszkoleni specjaliści powinni pracować z hybrydowymi systemami akumulatorowymi. Śmiertelna ilość energii elektrycznej jest zawarta w zestawie. Jeden zły ruch i możesz skończyć ciężko ranny lub nawet zabity.
 • Do obsługi pojazdów hybrydowych wymagane są specjalne narzędzia. To nie jest zwykły akumulator samochodowy. Potrzebujesz odpowiedniego sprzętu, aby bezpiecznie odłączyć i obsługiwać akumulator hybrydowy. Nie ignoruj ​​wszystkich etykiet ostrzegawczych – są one dla twojej ochrony!
 • Naprawa może zakończyć się powodzeniem tylko przez krótki czas. Jak każda poważna naprawa samochodu, naprawa akumulatora naprawia tylko to, co obecnie jest złe. Jeśli jedna komórka zostanie zastąpiona, nie wiadomo, kiedy nastąpi awaria innej. W krótkim czasie możesz znaleźć się w tej samej pozycji.
 • Naprawy akumulatorów hybrydowych mogą unieważnić gwarancję. Jeśli masz przedłużoną gwarancję na swój samochód, może zostać całkowicie unieważniona, jeśli zdecydujesz się na naprawę akumulatora hybrydowego zamiast wymiany.

Naprawa akumulatorów hybrydowych, jeśli to możliwe, może stanowić niewielki ułamek kosztów wymiany. Ile więc kosztuje wymiana baterii hybrydowej?

Koszt wymiany baterii hybrydowej

To jednak nie wszystko. Gdy potrzebujesz naprawy akumulatorów hybrydowych, niezależnie od tego, czy są to warunki, naprawy czy wymiana, wymaga to pracy. Jest to specjalistyczna usługa, dzięki czemu możesz mieć pewność, że będzie ona w górnej części stawek siły roboczej w Twojej okolicy. I w przeciwieństwie do zwykłej baterii samochodowej, której wymiana zajmuje tylko kilka minut, hybrydy są znacznie bardziej zaangażowane.

Rozważ akumulator hybrydowy, który zawiera Prius C. Warsztat naprawczy naliczy od 2,0 do 3,3 godziny robocizny, aby go zmienić. A to małe ziemniaki w porównaniu do innych. Hybryda Toyota Highlander może być wymieniona w dowolnym miejscu od 5,6 do 9,3 godziny, w zależności od roku i wyposażenia fabrycznego. Koszty pracy mogą wynosić kilkaset dolarów, a nawet ponad tysiąc.

Czy istnieje lepszy sposób?

Jeśli konieczna jest wymiana akumulatora hybrydowego, samochód ma co najmniej osiem do dziesięciu lat. Czy warto koszt naprawy lub wymiany akumulatora hybrydowego? W wielu przypadkach jest to połowa wartości odsprzedaży pojazdu lub więcej! Musisz dowiedzieć się, co zrobić z uszkodzonym samochodem . Kiedy zostanie to naprawione, jakie inne naprawy nadchodzą po Twojej myśli? 

Dobrym rozwiązaniem jest sprzedanie nam samochodu hybrydowego, niesprawnego akumulatora i wszystkich innych. Po prostu poproś o gwarancję oferty od Naprawa Hybrydy na podstawie aktualnego stanu twojego samochodu. Jeśli podoba Ci się to, co widzisz, przyjdziemy odebrać bezpłatnie i włożyć pieniądze do twojej ręki! To najłatwiejszy i najszybszy sposób na pozbycie się samochodu.

Czym jest samochód hybrydowy?

Moja bateria hybrydowa umarła - czy lepiej ją naprawić lub wymienić?

Aby zrozumieć, dlaczego akumulator hybrydowy kosztuje tyle, musimy zrozumieć, czym jest samochód hybrydowy. Słowo hybrydowe jest definiowane jako rzecz łącząca dwa różne elementy lub mieszaninę. W samochodzie hybrydowym oznacza to, że wykorzystuje on co najmniej dwie formy energii do jazdy po drodze. Zazwyczaj są to typowe silniki spalinowe w połączeniu z silnikiem elektrycznym i akumulatorem hybrydowym. Daje to wielu samochodom hybrydowym znaczne zwiększenie zużycia paliwa. Niektóre popularne modele samochodów hybrydowych, które możesz zobaczyć na drodze:

 • Toyota Prius Prime
 • Toyota Prius V.
 • Toyota Prius C
 • Toyota Prius
 • Toyota Camry Hybrid
 • Toyota Avalon Hybrid
 • Toyota HIghlander
 • Smart ForTwo Hybrid
 • Toyota RAV4 Hybrid
 • Chevrolet Bolt EV
 • Chevrolet Malibu Hybrid
 • Chevrolet Volt
 • Hyundai Ioniq
 • Hyundai Sonata Hybrid
 • Nissan Leaf
 • Kia Optima Hybrid
 • Honda Accord Hybrid
 • Ford Escape
 • Ford Fusion Hybrid
 • Ford C-Max Hybrid
 • Ford Fusion Energi
 • Ford C-Max Energi
 • Honda Insight
 • Honda CR-Z
 • Honda Clarity
 • Kia Niro Hybrid
 • Lexus ES 300h
 • Lexus RH 450h

Twoja bateria hybrydowa jest inna

Istnieje inny typ akumulatora samochodowego, który zmienia wszystko. Pojazdy hybrydowe są wyposażone nie tylko w silnik gazowy, ale również w silnik elektryczny. Samochody hybrydowe są w stanie podróżować na krótkie odległości – zwykle 25 mil lub mniej – z napędem elektrycznym. Jak można sobie wyobrazić, wymaga więcej energii niż sama typowa moc akumulatora samochodowego.

Wymaga zestawu akumulatorów, który jest w stanie zapewnić duże ilości energii. W przeciwieństwie do większości akumulatorów samochodowych, musi być również zaprojektowany tak, aby całkowicie się rozładował bez uszkodzenia i szybko się naładował. To nie jest łatwa kombinacja. A tam, gdzie do zasilania 12-woltowego systemu używa się zwykłego akumulatora samochodowego, akumulator hybrydowy ma znacznie większą moc – na przykład Toyota Highlander Hybrid ma pojemność 288 woltów, ale falownik zwiększa go do 500 woltów!

Jak często hybrydowe akumulatory samochodowe wymagają wymiany?

Twoja codzienna bateria samochodowa ma przeciętną żywotność od trzech do pięciu lat. Niektóre mogą trwać dłużej, ale to jest czas, który uważasz za dodatkowy. To w porządku dla elementu, który kosztuje tylko około 100 zł. Ale hybrydowe akumulatory samochodowe są znacznie większe, a zatem kilkakrotnie droższe.

Jak każda bateria, jej zużycie i sposób ładowania odgrywa ogromną rolę w oczekiwanej żywotności baterii hybrydowej. Regularne ładowanie akumulatora, zapobieganie jego całkowitemu rozładowaniu oraz zapewnienie, że nie będzie narażony na ekstremalne temperatury przez dłuższy czas, może przedłużyć jego żywotność.

Prawie we wszystkich przypadkach producenci samochodów udzielają dłuższej gwarancji na akumulatory hybrydowe. Ten przedział czasu wynosi zwykle osiem lat, co stanowi minimalną oczekiwaną żywotność hybrydowego akumulatora samochodowego. Przekonasz się jednak, że zadbane hybrydowe akumulatory samochodowe mogą czasem trwać dłużej niż reszta układów mechanicznych samochodu!

Ile kosztuje wymiana baterii hybrydowej?

Istnieje szeroki zakres cen wymiany baterii hybrydowych. To dlatego, że każdy producent samochodów korzysta z akumulatorów, które są zbudowane na ich indywidualne potrzeby. To, co działa w jednym samochodzie, nie jest idealne dla drugiego.

Istnieją również różne materiały stosowane w akumulatorach hybrydowych. Na przykład Toyota korzysta z niklu i wodorku metalu. Starsze samochody mogą używać szczelnych akumulatorów kwasowo-ołowiowych (SLA). Nowsze pojazdy mogą wykorzystywać akumulatory litowo-jonowe do napędów hybrydowych. Każdy z nich ma inne koszty produkcji, co przekłada się na szeroki zakres kosztów wymiany baterii hybrydowych.

To powiedziawszy, można oczekiwać, że koszty wymiany akumulatorów hybrydowych wyniosą od 1000 zł do ponad 6000 zł. Oprócz samego kosztu baterii, pojawią się koszty testowania i diagnozy. Praca nad wymianą akumulatora hybrydowego w niektórych samochodach może wynosić 1000 zł lub więcej, dzięki czemu koszt wymiany jest jeszcze wyższy. Jeśli prowadzisz jeden z popularnych modeli samochodów hybrydowych, może być niższy. Na przykład ceny akumulatorów hybrydowych Toyoty należą do najpopularniejszych modeli, więc mogą być tańsze.

Hybrydowa wymiana akumulatora Toyota Prius, w tym Toyota Prius C i Toyota Prius V.

Moja bateria hybrydowa umarła - czy lepiej ją naprawić lub wymienić?

Toyota Prius to w pełni hybrydowy samochód elektryczny, co oznacza, że ​​pokonuje ogromne mile na galon. Prius okazał się jednym z najpopularniejszych modeli samochodów hybrydowych i dlatego Toyota rozszerzyła rodzinę samochodów o Prius V z rozszerzonym hatchbackiem, a Prius C jako subkompaktowy hatchback. Prius Prime jest wariantem plug-in i oferuje najlepszą jak dotąd wersję MPG dla samochodu hybrydowego.

Jeśli jesteś dumnym właścicielem Priusa, możesz popaść w awarię akumulatora hybrydowego. Koszt wymiany akumulatora Toyota Prius nie jest tani i może kosztować od 2 300 do 2 600 zł za zestaw akumulatorów Toyota Prius . To bez kosztów robocizny i inspekcji. Wymiana baterii hybrydowej w Prius jest jedną z wad oszczędności wszystkich pieniędzy na kilometrach na galon. Ze względu na naturę akumulatorów hybrydowych w Priusie wymiana jest zwykle jedyną opcją, więc koszt akumulatora Prius jest tylko kolejnym ukrytym kosztem naprawy dla właścicieli samochodów. Modele, w których może wystąpić zepsuty akumulator hybrydowy, to Toyota Prius 2010, Toyota Prius 2011, Toyota Prius 2013, Toyota Prius 2012 i kilka innych, jeśli zużyjesz dużo swojego samochodu.

Hybrydowa wymiana akumulatora w Hondzie Civic

Koszt wymiany akumulatora hybrydowego w Hondzie Civic może być drogi. Za zamienny akumulator hybrydowy można zapłacić nawet 2000 zł.

W miarę starzenia się pojazdu i pokonywania kilometrów może być konieczne poniesienie kosztów hybrydowego akumulatora Hondy Civic. Ponieważ Honda Civic Hybrid jest produkowana od jakiegoś czasu, może być potrzebny akumulator hybrydowy do Hondy Civic Hybrid 2003, 2005 Honda Civic Hybrid, 2006 Honda Civic Hybrid, 2008 Honda Civic Hybrid, 2009 Honda Civic Hybrid, a nawet 2010 Honda Civic Hybrid.

Koszt akumulatora Ford Fusion Hybrid i Ford Fusion Energi Hybrid

Ford Fusion Hybrid i Ford Fusion Energi mają dobrą reputację jako samochody oszczędzające paliwo. Jeśli wykonasz na nich odpowiednią konserwację, mogą one trwać chwilę. Jednak gdy pojazd zacznie przekraczać 100 km, może być konieczna wymiana akumulatora hybrydowego Forda Fusion.

Koszt wymiany akumulatora hybrydowego w Fordzie Fusion może wynosić od 1 000 do 6 000 zł, w zależności od modelu i roku samochodu. Niektóre modele, w których może wystąpić awaria akumulatora hybrydowego, to Ford Fusion Hybrid z 2010 r., Ford Fusion Hybrid z 2011 r., Ford Fusion Hybrid z 2012 r. I starsze.

Koszt wymiany liścia Nissan

Leaf może być samochodem całkowicie elektrycznym, ale w pewnym momencie nadal będziesz potrzebować wymiany akumulatora do swojego Nissan Leaf. Wymiana baterii kosztuje do 5500 zł! Jeśli kupiłeś Nissan Leaf 2012, 2011 Nissan Leaf lub starsze modele, może to stanowić znaczną część wartości samochodu.

Koszt akumulatorów Nissana Leaf może być zaskoczeniem dla wielu właścicieli Nissana Leaf. Kiedy nadejdzie czas wymiany akumulatora Leaf Leaf, pamiętaj, aby dokładnie ocenić najlepsze opcje, ponieważ możesz uzyskać więcej sprzedaży niż naprawy.

Wymiana akumulatora hybrydowego Chevrolet Volt

Moja bateria hybrydowa umarła - czy lepiej ją naprawić lub wymienić?

Nowszy produkt na rynku samochodów hybrydowych, Chevrolet Volt 2011 był pierwszym modelem sprzedawanym w Stanach Zjednoczonych. Jako samochód hybrydowy typu plug-in wykorzystuje akumulator elektryczny do wyczerpania, a następnie wykorzystuje silnik spalinowy do zasilania generatora elektrycznego w celu naładowania akumulatora hybrydowego.

Jednak ciągłe ładowanie akumulatora Volta może ostatecznie doprowadzić do awarii akumulatora hybrydowego. Gdy tak się stanie, będziesz musiał wymienić akumulator Chevrolet Volt. Jeśli masz Chevroleta Volta w 2012 roku, możesz zacząć stawiać czoła tym zagrożeniom, a koszt wymiany baterii hybrydowej w Chevrolecie Volt może wynosić nawet 3500 zł.

Wymiana akumulatora hybrydowego w modelu Toyota Camry Hybrid

Można oczekiwać, że żywotność akumulatora hybrydowego Toyoty Camry będzie trwała dość długo, ale kiedy akumulator elektryczny w końcu osiągnie swój kurs, będziesz potrzebować planu działania. Koszt hybrydowego akumulatora w Toyocie Camry może wynosić nawet 4400 zł, kiedy trzeba go wymienić. Jeśli masz 2010 Toyota Camry Hybrid, 2011 Toyota Camry Hybrid, 2012 Toyota Camry Hybrid lub starsze modele, możesz napotkać ten problem. 

Koszty wymiany baterii hybrydowych Kia Optima

Kia Optima Hybrid to hybrydowa wersja popularnego samochodu z silnikiem spalinowym. Ze względu na popularność tego modelu wymiana baterii hybrydowej w modelu Kia Optima Hybrid powinna wynosić około 2500 zł, w tym robocizny. Ten zakres jest większy niż niektóre modele, ale ogólnie jest to tania strona akumulatorów hybrydowych. Rozpocznij sprawdzanie baterii, jeśli masz 2013 Kia Optima Hybrid lub 2012 Kia Optima Hybrid. Kia Optima Hybrid 2017 lub nowszy 2017 nie powinny mieć problemów z baterią, ale jeśli tak, prawdopodobnie możesz je rozwiązać w ramach gwarancji.

Samochody hybrydowe i wymiana akumulatorów hybrydowych

Jeśli jeździsz jednym z tych modeli samochodów hybrydowych, będziesz potrzebować wymiany akumulatora hybrydowego w pewnym momencie życia pojazdu, od 100 000 mil do 200 000 mil w bardziej niezawodnych modelach. Jak widać, koszt wymiany akumulatora hybrydowego różni się w zależności od pojazdu, ale będzie kosztowny bez względu na wszystko. Jeśli staniesz w obliczu martwego akumulatora hybrydowego, sensowniejsze może być sprzedanie samochodu niż kosztowne naprawy akumulatorów hybrydowych, które są potrzebne. Ponieważ twój samochód hybrydowy nie może działać bez akumulatora, możesz ulec pokusie, aby wymienić swój nieużywany samochód . Jednak dilerzy zazwyczaj nie dają w tym przypadku dużej wartości.

Czy warto wymienić baterię hybrydową?

Możesz założyć, że samochód będzie miał co najmniej osiem lat, gdy po raz pierwszy będzie wymagał wymiany akumulatora hybrydowego. Jeśli koszt wymiany wynosi około 1000 zł, to oczywiście warto … tak długo, jak reszta samochodu jest w dobrym stanie.

Moja bateria hybrydowa umarła – czy lepiej ją naprawić lub wymienić?

Warsztat Samochodowy Warszawa & Naprawa Samochodów

Masz Pytania?

Zadzwoń do Naszego Biura! – Diagnostyka Samochodowa w Warszawie, Naprawa Auta, Diagnostyka i Naprawa w warsztacie w Warszawie. Serwis aut Hybrydowych i Elektrycznych, Warsztat, Diagnostyka komputerowa, Toyota, Lexus, Honda, Audi, Mercedes.

Mechanik Samochodowy oraz Auto Naprawa

Tel: (+48) 570 933 114


Dodatkowo prowadzimy Serwis jako Elektryk Samochodowy Warszawa, Blacharz Warszawa i Lakiernik samochodowy Warszawa

Jako Mechanik Samochodowy z Warszawy regenerujemy części do samochodów spalinowych i diesel. Posiadamy też nowoczesny auto serwis Warszawa działamy jako Blacharz i Lakiernik Samochodowy Warszawa oraz serwis aut w okolicach Warszawy, naprawiamy samochody i prowadzimy diagnostykę samochodową. Zobacz też nasze inne serwisy Diagnostyka i Serwis Motocykli Warszawa, Serwis i Naprawa Quadów, Serwis jachtów, mechanik motorówek i skuterów wodnych. Zapraszamy serdecznie do naszych warsztatów w Warszawie.

2 thoughts on “Moja bateria hybrydowa umarła – czy lepiej ją naprawić lub wymienić?

Dodaj komentarz

Zadzwoń!